Egyesületünk legfőbb stratégiai partnere a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM), melynek Határon Átnyúló Közigazgatási Együttműködési Főosztály bevonja egyesületünket többek között a tárcaközi ETT-munkacsoport munkájába és a határon átnyúló együttműködéseket érintő jogszabálytervezetek véleményezésébe is. Emellett rendszeres meghívottjai vagyunk a minisztérium ilyen tárgyú rendezvényeinek, és a minisztérium képviselői is állandó résztvevői a CESCI vonatkozó rendezvényeinek.
Egyesületünk 2012 márciusában stratégiai jellegű megállapodást írt alá a Nemzeti Közszolgálati Egyetemmel. A megállapodás célja, hogy a jövő közszolgáinak kiegészítő tudást adjunk át a határon átnyúló önkormányzati szintű együttműködések témájában. Ennek érdekében a CESCI gyakornoki programot indított az egyetem hallgatói számára, az intézmény oktatóival közösen kutatási programot és közös rendezvényeket valósít meg, és szakmai és oktatási anyagokkal segíti az oktatást.
Az elmúlt években emellett több hazai szakmai szervezettel is a konkrét projekten túl mutató, stratégiai szintű együttműködést alakítottunk ki: Szlovákiában a Fórum Intézettel, Romániában a Civitas Alapítvánnyal, Szerbiában a Regionális Tudományi Társasággal. 2013 végén a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségével is felvettük a kapcsolatot, stratégiai együttműködésre törekedve.
A Duna-medencében is folyamatosan bővülnek kapcsolataink. Az elmúlt évben főként az ALADIN kezdeményezéssel fűztük szorosabbra az együttműködést, valamint Európai Intézetünk révén hivatalosan is felvettük a kapcsolatot a bolzanói EURAC-kal (European Academy of Bozen/Bolzano) és a kehli Euro-Instituttal.
Európai szinten kiemelkedően fontos stratégiai partnerünk a MOT (Mission Opérationnelle Transfrontalière), melynek tevékenysége a kezdetek óta követendő példaként szolgál a CESCI számára. Szoros szakmai kapcsolatot ápolunk a párizsi székhelyű szervezettel, mely 2009-től tagja egyesületünknek.
Emellett igen hasznos együttműködést sikerült kialakítanunk a Francia-Magyar Kezdeményezések Egyesületével (Initiatives France-Hongrie), amellyel közösen rendezzük nagyváradi konferenciáinkat. Az egyesület révén erősödtek kapcsolataink a budapesti Francia Intézettel is.
Az AEBR Balkans és a CESCI Balkans tisztelettel meghív mindenkit, hogy vegyen részt a közös konferenciájukon, amely a két szervezet nagyon sikeres együttműködésének öt évét hivatott ünnepelni. Az eseményre online kerül sor 2020. december 16-án, 10:00-12:30 óra között. A program megtekinthető itt, regisztrálni pedig ezen a linken keresztül lehet: https://forms.gle/dt3R6woT5VvG1qYU8. A rendezvény angol és szerb nyelvű lesz. Kérdés esetén írjon az info@aebr.eu címre.
//2020.11.13.